20 yılı aşkın bir süredir şirketlerin bilişim hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. F2 Bilişim değerler odaklı bir teknoloji firmasıdır.

Galeri

İletişim

Demirci Mah. Candan Sok. No:9 16120 Nilüfer - Bursa / Türkiye

info@f2bilisim.com.tr

+90 553 704 37 37

bir yapının ses, veri görüntü ve çeşitli yönetim sistemlerini (kamera, hırsız alarm, güvenlik girişi, yangın alarm,enerji sistemi gibi) birbirine entegre eden, kablolama ve bağlantı ürünlerinin oluşturduğu yönetilebilmeye ve genişlemeye imkan sağlayan yapısal kablolama sistemlerini uluslararası standartlarda “anahtar teslimi olarak sağlayan” bir firmadır.
Günümüzün yüksek hız ve kapasiteli aktif bilişim sistem ve donatımlarında bu özelliklerini destekleyecek fonksiyonel altyapılara ihtiyaç duyulmaktadır.

Yapısal Kablolama Standartları;
Yapısal kablolama sistemleri bakır ve/veya fiber optik kablolar kullanılarak gerçekleştirilir. Kablo çeşidine karar verirken, amaca uygun hız ve bant genişliğini elde etmenin yanında, uygulama kolaylığı ve maliyet gibi etkenler de göz önüne alınmalıdır.

Bakır Kablolama Sistemleri;
Yatay Kablolama sistemleri en fazla 100mt kanal uzunluğuna sahip olmalıdır. Kanal uzunluğu; yatay kablo ve ara kablolar dahil, uçtan uca mesafeyi içermektedir. Günümüzde yatay kablolama sistemi için yaygın olarak, Cat5e, Cat6, Cat7 standartlarında bakır ürünler kullanılmaktadır.

Fiber Optik Kablolama Sistemleri (F/O);
Bakır sistemlere göre data transferi hızı çok daha yüksek olan sistemlerdir. F/O kablolar yaygın olarak bina, kampüs ve saha (HES, maden ocakları, fabrikalar, askeriye alanları, kamu alanları vb.) omurga sistemleri oluşturulmasında kullanılmaktadır. Yakın zamanda yatay kablolama sistemi olarak bakır sistemin yerine geçeceği düşünülmekle beraber, henüz toplam maliyet açısından uygun değildir. Bu sistemler üzerinden her türlü data, ses ve görüntü verileri ışık formunda iletilmektedir.
Akpınar Bilişim, projelerinizi anahtar teslimi olarak gerçekleştirmektedir.
Yapısal kablolama ihtiyaçlarınız için, yerinde inceleme, projelendirme, kablo çekimi, fiber optik sonlandırma, OTDR test raporlama-dökümantasyon, fiber optik devreye alma hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.