20 yılı aşkın bir süredir şirketlerin bilişim hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. F2 Bilişim değerler odaklı bir teknoloji firmasıdır.

Galeri

İletişim

Demirci Mah. Candan Sok. No:9 16120 Nilüfer - Bursa / Türkiye

info@f2bilisim.com.tr

+90 553 704 37 37

Uygulama ve Veri Tabanı sunucusunun önünde Yük Dengeleme Sunucusu/Cihazı ve Önbellek Sunucuları/Cihazları bulunmaktadır. Önbellek sunucusu/cihazı minimum 2 adet olarak yapılandırılmakta ve tüm öncellek sunuculları aktif çalışmaktadır. Yük Dengeleme sunucusu/cihazı gelen web taleplerini bu sunuculara oturum bazlı ve dengeli bir şekilde paylaştırmaktadır.

Yük Dengeleme sunucusu/cihazının Web Güvenlik Duvarı (WAF) özelliği vardır. Bu WAF sistemi gelen -SQL Injection, XSS benzeri L7 saldırıları sağlıklı bir şekilde kesmektedir.

Video yoğun sitelerde web sayfasına atılan videoları dönüştürmek için ayrı bir Video Dönüştürücü sunucusu kurulmaktadır. Bu sunucu webe atılan video dosyalarını otomatik web için uygun standart bir çözünürlüğe düşürecek, videoyu sıkıştırarak kaydetmektedir. Video Dönüştürücü sunucusu hem FTPS üzerinden video dosyası atıldığında otomatik dönüştürmekte, hem de yazılımla video dönüştürmek için Soap veya Rest API desteği ile veya web kontrol panelinden video dönüştürebilmektedir. Ayrıca videoların web sayfasında sağlıklı bir şekilde görüntülenebilmesi için ayrı bir Video Yayın Sunucusu (v.o.d server) kurulmaktadır. Bu sunucu videoları istenilen yerinden başlayarak hem mobil cihazlardan hem de masa üstü bilgisayarlarda görüntülenecek şekilde sunabilmektedir.

Hem veri tabanı hem de web dosyaları (resim, video, vb) her gün otomatik yedek alınarak dış bir sunucuya şifreli hat üzerinden gönderilmektedir.

Web Erişim Logları, Web Güvenlik Duvarı Logları, Veri Tabanı Yönetim Paneli Logları, Web Yönetim Paneli Erişim ve İşlem Logları, Sunuculara Yetkili Erişim logları, Sunucuların Sistem logları, Sunucu Güncelleme Logları vb loglar sıkıştırılarak KamuSM üzerinden zaman damgası vurularak hukuki geçerli hale getirilmektedir.

Sunucular ve cihazlar ayrı bir izleme ve alarm sunucusu ile takip edilmektedir. Sunucunun açık olup olmadığı, servislerin çalışıp çalışmadığı, kaynakların kullanım durumu, güncelleme durumu ve diğer sunucu ile ilgili bilgiler izlenmektedir.