20 yılı aşkın bir süredir şirketlerin bilişim hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. F2 Bilişim değerler odaklı bir teknoloji firmasıdır.

Galeri

İletişim

Demirci Mah. Candan Sok. No:9 16120 Nilüfer - Bursa / Türkiye

info@f2bilisim.com.tr

+90 553 704 37 37

Genel

Bilgisayar Bakım Anlaşması – Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayar bakım anlaşması, küçük ve orta ölçekli işletmelerin (kobi); bilişim, teknoloji ve bilgi işlem hizmetleri ile ilgili aldıkları hizmetlerin süreli ve hizmetlere dair belirli yükümlülükleri içinde barındıran bir sözleşme ile kayıt altına alınan bilişim hizmetlerinin genelini ihtiva eden bir kavramdır.

Bilgisayar bakım anlaşması; İşlevsellik, kapsam ve terminolojik açıdan Anlaşmalı Destek, Danışmanlık ve Servis Hizmetleri ismiyle kabul görse de kurumlar nezdinde anlaşmalı bilgisayarcı, bilişim danışmanlık hizmetleri, bilgisayar bakım anlaşması, kurumsal bakım anlaşması, kurumsal bilgisayarcı gibi isimlerle de anılan hizmetlerin tümüne verilen addır.

Bugünkü bilgisayar bakım anlaşması-sıkça sorulan sorular başlıklı yazımızda bilgisayar bakım anlaşması ile ilgili sık sorulan soruları cevaplamaya çalışacağız. Bu sorular en çok sorulanları ile aşağıdaki gibi listelenmiştir.

Bilgisayar Bakım Anlaşması ne işe yarar?

Kurum, kuruluş ve şirketlerin bilgi işlem hizmetleriyle ilgili tüm taleplerin kurumsal bir muhatap ile, raporlanabilir, denetlenebilir ve izlenebilir bir yapıyla karşılanmasına olanak tanır.

Neden Bilgisayar Bakım Anlaşması yapmalıyım?

Bilgi işlem süreçlerini iyileştirmek, raporlanabilir yapıyla bütün yapıyı periyodik olarak izlenebilir kılmak, bir departman, bir kişi yerine profesyonel bir ekiple çalışıp daha katma değerli bir bilgi işlem yapısı kurmak için bilgisayar bakım anlaşması yapabilirsiniz.

Bilgisayar Bakım Anlaşmasının süresi nedir?

Bütün müşterilerimizde yürürlükte olan sözleşmelerimizin tümünün süresi 1 yıl olarak imza edilmiştir. Her yıl sözleşme süresi sonu yaklaştığında koşullar yeninden gözden geçirilerek, sözleşme süresi yenilenerek devam edilir.

Bilgisayar Bakım anlaşması hizmetinden kimler faydalanmalıdır?

Bilgisayara ve sunucu sayısı fark etmeksizin işini bilişimle büyütüp, sahip olduğu veriyi korumak, yönetmek isteyen her kurum, kuruluş ve şirket bilgisayar bakım anlaşması yapabilir.

Bilgisayar Bakım Anlaşmasının kapsamı nedir?

İşletmeniz bünyesinden bulunan bütün donanımsal bilgi işlem elemanı kapsam içinde olup ayrıca raporlama, yedekleme ve güvenlik hizmetlerini içine alır. Danışmanlık hizmetleriyle de desteklenen bu hizmet her işletmeye artı değer katmak için sunulur.

Bilgisayar Bakım Anlaşması veren servis sağlayıcının kurum içindeki bilgi işlemden farkı nedir?

Bilgisayar bakım anlaşması bir tüzel kişilik ve ekipten oluşurken bilgi işlem departmanı bir kişi veya kurum boyutuna göre bazen iki kişiden oluşur. Anlaşmalı destek veren servis sağlayıcı bilişim firması farklı farklı olay ve müşterilerden edindiği tecrübe ve yetkinlikle daha hızlı ve daha profesyonel çözüm üretir. Servis sağlayıcı tarafında tüzel kişilik esas olduğu için kişiler ayrılsa bile hizmet devamlılığı aksamadan sürer. Gizlilik sözleşmesi ile yasal bağlayıcılık dış kaynak sağlayan bilişim firmasını daha güvenilir bir yapıya kavuşturmuştur.

Bilgisayar Bakım Anlaşması Örneği alabilir miyiz?

Kurum ve kuruluşunuzun ihtiyaçları tespit edilip, sistem analizi yapıldıktan sonra işletmenizin taleplerine göre şekillenecek olan bilgisayar bakım sözleşmesi tarafınıza özelleştirmeniz için iletilecektir.

Bilgisayar Bakım Anlaşması fiyatları nedir?

Hemen hemen her ölçekte işletmenin bütçesini ilgilendiren her konu bizce de çok önemli olup, bu noktada verdiğimiz hizmetleri fiyatlarken mutlak suretle müşteri menfaatlerini göz önünde bulunduruyoruz. Amacımız hem uzun soluklu iş ilişkileri kurmak hem de müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayarak “mutlu müşteri” kavramını yaratmaktır. Bu bağlamda bilgisayar bakım anlaşması fiyatlarını müşterilerimizle beraber belirliyoruz.

Bilgisayar Bakım Anlaşması hizmetini kimden almalıyım?

Bilgisayar bakım anlaşması-sıkça sorulan sorular başlıklı bu metni hazırlarken ve müşterilerimizin bu soru ile ilgili deneyimlerini incelerken şu hususlara çok önem verildiğini gördük. Kurumsal bilgisayarcı kavramıyla özdeşleşen, tecrübeli, sektörde bilinen ve müşterileri tarafından önerilen bir firma olmak tercih nedenlerinin başında gelmektedir.

Ayrıca kurumsal bilgi teknolojileri konusunda piyasa hakimiyetine sahip Microsoft gibi öncü kurumlarla iyi ilişkileri olan, müşterilerin bu alanlardaki ihtiyaçlarına da cevap verebilen firmalar bir adım öne geçmektedir.

Bu hizmeti ne kadar süreyle almalıyım?

Tek seferlik ya da sınırlı süreyle alınacak bir hizmet olmayıp işletmenizin faal olduğu sürece bilgisayar bakım anlaşması hizmetini almanız işinizin geleceği, sürdürülebilirlik, veriye ulaşma ve yönetme, veri güvenliği gibi konular açısından son derece önemlidir.